24/05/24 - 17:29h

Šerif i Sterns u finalu Rabata

Za titulu na WTA turniru u Rabatu boriće se Majar Šerif i Pejton Sterns.

Tennis racket

Sterns, inaće 81. teniserka sveta, slavila je u duelu sa Viktorijom Tomovom i to posle velike borbe koja je trajala tri sata i 18 minuta.

Amerinaka je pobedu odnela u ttri seta rezultatom 6:7 (6), 7:5, 7:6 (4).

U prvom setu viđeno je čak osam brejkova, a u taj-brejku je Tomova trećom set loptom dobila ovaj deo duela.

U drugom setu Sterns je imala dva brejka i prednost od 5:1, ali je Viktorija uspela da vrati servise i izjednači. Nije se predavala Pejton, pa još jednom dolazi do brejka, a zatim set završava u svoju korist.

U odlučujućoj deonici susreta razmenile su po jedan brejk, pa se igrao novi produžetak u kojem je ovoga puta slavila Sterns i to prvom meč loptom.

Šerif je do finala došla pošto je savladala Kamilu Rahimovu.

Egipćanki je za pobedu trebalo samo 63 minuta, a tokom celog duela ispustila je samo jedan gem i slavila rezultatom 6:0, 6:1.

Napravila je ukupno sedam brejka, a njena rivala jednom je uspela da ribrejkuje.

Teme:   Teniserke, Turniri, Vesti