SARDINIJA: Petrović preko Delbonisa do polufinala!

Srpski teniser Danilo Petrović igraće u polufinalu ATP turnira na Sardiniji!

Danilo Petrovic

“Laki luzer” je u četvrtfinalu savladao 78. tenisera sveta Federika Delbonisa iz Argentine.

U meču koji je trajao sat vremena i 35 minuta, Danilo je bio bolji u dva seta 7:6 (7:3), 6:1.

U prvom setu prvi je do brejka došao Petrović, ali je Delbonis uspeo da ga vrati. Igran je produžetak u kome je Srbin trećom set loptom dobio ovaj deo duela.

U drugom setu Danilo je napravio dva brejka. Susret je završio iskoristivši treću meč loptu u sedmom gemu.

Za plasman u finale on će se boriti sa domaćim teniserom Markom Čekinatom koji je eliminisao četvrtog favorita Alberta Ramosa-Vinjolasa nakon preokreta – 4:6, 6:1, 6:1.

Još jedan Srbin igraće u polufinalu ovog turnira – Laslo Đere je bio ubedljiv u duelu sa Čehom Jiržijem Veselim.

On će rekete ukrstiti sa takođe sa Italijanom Lorencom Musetijem koji je sa 6:2, 6:4 nadigrao Janika hanfmana.

Teme:   Danilo Petrović, Teniseri, Turniri, Vesti