Sabalenka i Gof u borbi za trofej US Opena

Koko Gof i Arina Sabalenka boriće se za titulu na US Openu.

Koko, šesta teniserka sveta, bila je bolja u duelu sa Čehinjom Karolinom Muhovom.

Ona je pobedu odnela posle nešto manje od dva sata igre rezultatom 6:4, 7:5.

U prvom setu Amerikanka je bila furiozna sve do šestog gema. Vodila je sa 5:1, ali je Marketa uspela da smanji na 5:4 i vrati oba brejka. Nije želela Koko da dođe do preokreta, pa je naredni gem dobila bez izgubljenog poena, a na servis rivalke.

U drugom setu do brejka je došla u osmom gemu, nakon čega je imala meč loptu. Muhova ju je spasila i uspela da ribrejkuje. Dramatičma je bila sama završnica duela. Karolina je spasila četiri meč lopte, ali je posustala na petoj koju je Koko iskoristila za plasman u finale.

Ona je postala najmlađa Amerikanka posle Serene Vilijams koja je uspela da dođe do finala ovog turnira.

Sabalenka je do finala došla nakon preokreta u duelu sa Medison Kiz.

Nakon dva sata i 35 minuta, druga teniserka sveta slavila je sa 0:6, 7:6 (7:1),7:6 (10:8).

Pošto je prvi set izgubila sa nulom, probudila se Arina u nastavku duela. U drugom setu imala je dve set lopte, a kako ih nije realizovala, igrao se taj-brejk u kojem je iskoristila novu priliku da dođe do izjednačenja u setovima.

U odlučujućem setu obe su napravila po jedan brejk, pa je pobednicu odlučio novi produžetak. U njemu je Sabalenka trećom meč loptom izborila pobedu.

Obema teniserkama ovo je prvo finale US Opena.

Teme:   Kori Gof, Teniserke, Turniri, US Open, Vesti