19/01/24 - 10:16h

Sabalenka bez izgubljenog gema, veliki preokret ruske tinejdžerke!

Braniteljka trofeja Arina Sabalenka maksimalnim rezultatom plasirala se u osminu finala Australijan opena.

U duelu sa Lesijom Curenko koji je trajao 55 minuta, ona nije izguibila niti jedan gem, pa je tako slavila rezultatom 6:0, 6:0.

Suočila se, doduše, sa jednom brejk loptom rivalke i to na samom početku meča, a pošto ju je uspešno neutralisala, do kraja nije imala nikakvih problema.

Protivnica u osmini finala biće joj Amanda Anisimova koja je nadigrala Paulu Badosu sa 7:5, 6:4.

Rutinsku pobedu zabeležila je i Amerikanka Koko Gof.

Ona je nakon sat vremena savladala sunarodnicu Ališu Parks sa 6:0, 6:2.

Nije Parks imala nijednu šansu da uzvrati u ovom duelu, dok je Gof realizovala ukupno pe brejk lopti.

Koko će se u osmini finala sastati sa Magdalenom Freh.

A šesnaestogodišnja Ruskinja Mira Andreeva nastavlja da beleži odlične rezultate.

Ona je posle dva sata i 25 minuta igre savladala Dijanu peri sa 1:6, 6:1, 7:6 (5).

Mlada nada svetskog tenisera u dva navrata došla je do preokreta. Nakon što je posle gubitka prvog seta uspela da izjednači, novi preokret napravila je u trećem setu.

Imala je zaostatak od 1:5. Njena protivnica imala je u meč loptu na 3:5, ali je nije iskoristila, a tada je usledio preokret. Mira je izjednačila, a set je završen u taj-brejku u kojem je Andreeva prvom meč loptom došla do ove velike pobede i osmine finala Australijan opena gde će joj protivnica biti bolja iz duela Krejčikove i Hanter.

Andreeva je tek prošle godine zaigrala na grend slemovima, a već je na Vimbldonu došal do osmine finala. Ovo joj je prvo učešće na Australijan openu.

Teme:   Australian Open, Mira Andrejeva, Turniri, Vesti