30/05/21 - 18:05h

ROLAN GAROS: Tim ispao u prvom kolu nakon vođstva od 2:0!

Iznenađenje na samom startu Rolan Garosa – četvrti teniser svet Dominik Tim takmičenje je završio u prvom kolu.

Source: Getty Images AsiaPac

Tima je izbacio 68. igrač ATP liste Španac Pablo Andruhar-Alba.

U maratonskom meču koji je trajao četiri po sata, Pablo je slavio nakon velikog preokreta rezultatom od 3:2 – 4:6, 5:7, 6:3. 6:4, 6:4.

Prvi set Tim je prelomio na samom startu kada je napravio jedini brejk u ovom delu susreta. U drugom setu bilo je dve razmene brejkova, da bi zatim Austrijanac napravio i treći brejk koji mu je doneo vođstvo od 2:0.

U trećem setu Dominik je imao šansu da u trećem gemu oduzme servis rivalu, ali u tome nije uspeo. Pet gemova kasnije Španac koristi svoju priliku. Na samom kraju seta Tim propušta da dođe do izjednačenja, nakon čega Anduhar, u istom gemu, realizuje prvu set loptu.

U četvrtom delu susreta Pablo je napravio dva vezana brejka, a Tim je uspeo da vrati samo jedan do kraja seta.

Odlučujuću deonicu susreta Pablo je započeo brejkom, a Tim je odmah uzvratio. Španac je set prelomio u petom gemu kada je realizovao novu brejk loptu, da bi do kraja meča obojica bili sigurni na svojim servisima.

U narednom meču Pabla očekuje duel sa boljim iz susreta Radua AlbotFederiko Delbonis.

Plasman u drugo kolo obezbedili su još dvojica Španaca – Roberto Bautista Agut i Pablo Karenjo Busta.

11. igrač planete Bautista Agut nadigrao je svog sunarodnika Maria Vilelju Martineza rezultatom od 6:4, 6:4, 6:2, u duelu koji je trajao dva sata.

Njegov naredni rival biće švajcarski kvalifikant Henri Laksonen koji je bio bolji od Janika Hanfmana.

Karenjo Busta je slavio u meču sa 87. igračem sveta Norbertom Gombošom iz Slovačke posle sat vremena i 46 minuta provedenih na terenu rezultatom od 6:3, 6:4, 6:3.

On će se u narednom kolu sastati sa dobitnikom specijalne pozivnice Enzom Kuakom.

• Cicipas – Šardi

Teme:   Dominik Tim, Pablo Karenjo-Busta, Roberto Bautista Agut, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti