20/02/20 - 23:21h

RIO DE ŽANEIRO: Lajović bez četvrtfinala

Drugi reket Srbije Dušan Lajović nije uspeo da prođe u četvrtfinale ATP turnira u Rio de Žaneiru.

D. Lajović66
L. Sonego77

Source: Getty Images AsiaPac

Srpskog tenisera porazio je Italijan Lorenco Sonego. U meču koji je trajao dva sata i 12 minuta, Sonego je slavio posle dva taj-brejka 7:6 (7:5), 7:6 (7:5).

Obojica su po dva puta napravili brejk, a setovi su završeni u “trinaestim gemovima” istim rezultatom – oba po 7:5. Dušan je u oba slučaja prvi dolazio do brejka, ali je Lorenco uspevao da preokrene rezultat. Italijan je realizovao treću set loptu u prvoj deonici susreta i prvu priliku da završi meč.

Naredni rival biće mu Ćorić ili Sejbot.

Lajović je pre godinu dana poražen u prvoj rundi, pa ga očekuju novi ATP poeni.

Teme:   ATP, ATP 250, Atp Rio, Dušan Lajović, Dušan Lajović, Olimpijske igre, Teniseri, Turniri, Vesti