13/05/21 - 23:21h

RIM: Tim ispustio meč loptu, Sonego u četvrtfinalu sa Rubljovim

Četvrti favorit Rima Dominik Tim završio je takmičenje u osmini finala.

Source: Getty Images AsiaPac

Austrijanca je nakon tri sata i 28 minuta izbacio domaći teniser Lorenco Sonego rezultatom od 6:4, 6:7 (5:7), 7:6 (7:5).

Prvi set Sonego je u svoju korist prelomio u sedmom gemu kada je napravio jedini brejk u ovom delu meča.

Drugi set prošao je bez brejkova. Tim je imao šansu da set reši pre taj-brejka, ali je ispustio tri set lopte. U produžetku je realizovao drugu set loptu i uveo meč u treći set.

U trećoj deonici susreta Italijan je sigurno servirao, a zatim došao do brejka, ali je Tim odmah vratio servis, a onda vezao još jedan brejk. U devetom gemu Austrijanac je propustio priliku da meč reši u svoju korist. U narednom gemu Sonego je vratio brejk. Pobednik duela odlučen je u taj-brejku u kome je Tim dva puta vraćao mini-brejk. Sonego je trećim min-brejkom došao do meč lopte koju je i realizovao.

On će se u četvrtfinalu sastati sa sedmim favoritom Andrejom Rubljovim.

Rus je nakon sat i po vremana nadigrao Roberta Bautistu Aguta iz Španije rezultatom od 6:4, 6:4.

Rubljov je u oba seta realizovao dve brejk lopte, a Robert je uspeo da vrati po jedan servis.

Teme:   Andrej Rubljev, Dominik Tim, Masters u Rimu, Teniseri, Turniri, Vesti