RG: Oscilacije, više od četiri sata borbe i poraz Đokovića

R. Nadal6
46
7

Source: Getty Images North America

Bolji od njega bio je Španac Rafael Nadal, koji će se u nastavku turnira boriti za svoj 14. trofej sa ovog takmičenja.

Na terenu su proveli četiri sata i 16 minuta, a Nadal je slavio sa 3:1 u setovima – 6:2, 4:6, 6:2, 7:6 (7:4).

U polufinalu Španac će igrati protiv Aleksandra Zvereva iz Nemačke, koji je prethodno eliminisao Karlosa Alkaraza.

Bio je ovo 59. međusobni susret Đokovića i Nadala i 29. u kom je slavio španski teniser.

TOK MEČA:

Od starta meča Nadal je diktirao tempo, a Đoković je bio bleda verzija svog najboljeg izdanja. Španac je otvorio meč brejkom, a Novak je u četvrtom gemu propustio prilike da ga vrati. Nadal mu je gem kasnije ponovo oduzeo servis i poveo sa 4:1, a prednost je sačuvao sve do 6:2 u ovom delu susreta.

Furiozno je započeo i drugi set. U tri gema dva puta je napravio brejk i poveo sa 3:0. To je Đokoviću bio “znak za buđenje”, pa smo na momente na terenu mogli da vidimo onog Novaka kom smo se nadali tokom čitavog meča. Vezao je tri dobijena gema i poravnao rezultat, pa do kraja seta novim brejkom obezbedio 6:4 i izjednačenje na 1:1.

Bio je ovo momenat posle kog su svi očekivali žestoku borbu, ali je nakon povratka iz svlačionice Španac ponovo “ubacio u petu”, a Đoković nije igrao ni blizu kako ume. Treći seti bio je indentičan prvom. Nadal ga je otvorio brejkom, Đoković je četvrtom gemu prupustio šanse da se vrati, a novim brejkom za 4:1 Španac je zapečatio ovaj set – 6:2.

U četvrtom setu Đoković je ponovo zasijao, ali samo na trenutak. Poveo je sa 3:0 pre nego što je Nadal uspeo da se upiše na semafor, a ubrzo je stigao i do 5:4 i servisa za meč. Propustio je srpski teniser dve set lopte, Nadal je vratio brejk i izjednačio rezultat, a potom se izborio i za taj-brejk. U “trinaestom” gemu bio je furiozan, prepustio je Novaku samo jedan poen pre nego što je stigao do pet vezanih meč lopti i iskoristio četvrtu za plasman u polufinale.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Rafael Nadal, Rafael Nadal, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti