F. Krajinović616
Dž. Izner767

Source: Tom Dulat/Getty Images

Njega je sa 3:0 u setovima eliminisao Amerikanac Džon Izner.

Na terenu su proveli dva sata i 15 minuta, a u dva seta američki teniser bio je bolji posle taj-brejkova – 7:6 (8:6), 6:1, 7:6 (7:5).

Jedine šanse za brejk u prvih 12 gemova imao je Izner, ali nije uspeo da realizuje nijednu od tri. Izborili su se za taj-brejk, u kojem je Krajinović prvi stigao do set lopte. Vodio je sa 6:5, ali je nije iskoristio, što je Amerikanac “kaznio”. Filip je uspeo da osvoji samo još jedan poen, pre nego što je Izner realizovao svoju prvu set loptu.

Posle propuštene prilike u prvom setu, srpski teniser je potpuno pao, izgubio je servis već u prvom gemu drugog dela susreta, a vrlo brzo Amerikanac je poveo sa 4:0. Uspeo je Filip da na kratko prekine njegovu seriju, ali je do kraja seta osvojio samo još jedan gem.

Ni u trećem setu Izner nije dopustio Krajinoviću da dođe do brejk šanse, ali ni on nije uspeo da iskoristi dve koje je imao u regularnom delu meča, a koje su ujedno bile i meč lopte. Filip je obezbedio taj-brejk, a posle 12 odigranih poena, Amerikanac je realizovao četvrtu meč loptu i sa 7:5 završio meč.

Teme:   Džon Izner, Filip Krajinović, Filip Krajinović, Filip Krajinović, Grend Slem, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti