28/05/24 - 19:27h

RG: Fric zakazao duel sa Lajovićem, De Minor ubedljiv

Amerikanac Tejlor Fric plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa.

On je posle dva sata i 20 minuta igre savladao Federika Koriju i to preokretom – 2:6, 6:1, 6:2, 6:1.

Argentinac je uz dva brejka prednosti dobio prvi set.

Puno bolji bio je Fric u nastavku duela. U drugom i drugom setu po dva pita je došao do brejka.

Odlučujuću deonicu susreta startovao je brejkom, ali je Korija udmah uspeo da uzvrati, ali ne i da ozbiljnije pripreti Amerikancu. Do kraja seta Fric mu je još tri puta oduzeo servid i završio meč.

Rival u drugoj rundi biće mu naš teniser Dušan Lajović koji je slavio u duelu sa Romanom Safijulinom.

Ubedljivu pobedu zabeležio je 11. teniser sveta Aleks De Minor.

Australijanac je posle nešto manje od dva sata igre bio bolji od Aleksa Mikelsena rezultatom 6:1, 6:0, 6:2.

Ukupno osam puta oduzeo je servis rivali i pretrpeo jedan brejk.

Naredni protivnik biće mu Žaume Munar koji je u španskom duelu savladao Roberta Bautistu Aguta sa 6:4, 1:6, 6:4, 6:1.

Teme:   Aleks de Minaur, Rolan Garos, Tejlor Fric, Teniseri, Turniri, Vesti