Najbolji teniser sveta plasirao se u treće kolo Rolan Garosa!

N. Đoković666
P. Kuevas324

FOX Sports Asia

Đoković je u meču drugog kola nadigrao Urugvajca Pabla Kuevasa, sa 3:0 u setovima.

Na terenu su proveli nešto više od dva sata, a Novak je slavio sa 6:3, 6:2, 6:4.

Protivnik u trećem kolu biće mu Rikardas Berankis iz Litvanije, koji je ranije danas eliminisao Džejmsa Dakvorta.

TOK MEČA:

Oobjica su bili prilično sigurno na startu, a na iznenađenje mnogih prvi je do brejka stigao Urugvajac. Poveo je sa 2:1, ali je Novak već u narednom gemu vratio brejk i poravnao rezultat. U osmom gemu ponovo je oduzeo servis rivala, poveo sa 5:3, a onda servis gemom u kom je spasao tri brejk lopte rivala završio set – 6:3.

Nakon nešto nesigurnijeg prvog seta, Đoković je u drugom bio na višem nivou od rivala. Imao je dve brejk prilike i iskoristio je obe – u prvom i u petom gemu. Na svoj servis ispustio je samo tri poena, a set završio sa rutinskih 6:2.

I treći set Đoković je otvorio brejkom. U nastavku se uspešno suočio sa četiri pokušaja Urugvajca da mu oduzme servis, ali je prednost sačuvao sve do kraja meča 6:4.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti