29/05/24 - 16:31h

RG: Alkaras se namučio protiv 176. na svetu, dalje prošao i Cicipas

Treći teniser sveta Karlos Alkaras plasirao se u treće kolo Rolan Garosa.

Španac je posle nešto više od tri sata igre savladao Jespera De Jonga iz Holandije u četiri seta – 6:3, 6:4, 2:6, 6:2.

Namučio je De Jong Alkarasa. On je prvi u meču došao do brejka za 2:0 u prvom setu, ali je Alkaras odmah uspeo da ribrejkuje i da do kraja seta napravi još dva brejka i ovaj deo duela reši u svoju korist.

U drugom setu Alkaras je ispustio osam brejk lopti, a set je prelomio na samom kraju prvom brejk/set loptom.

De Jong je još više zakomplikovao stvari Špancu i u trećem setu mu oduzeo dva servisa za 2:1 u setovima.

U prvom delu četvrtomg seta Holanđanin je dva puta vraćao brejk Alkarasa, ali su zatim usledila još dva brejka Karlosa kojima je konačno srušio otpor protivnika za treće kolo Rolan Garosa.

Naredni rivaL biće mu pobednik duela Kvon – Korda.

U treće kolo se plasirao i Grk Stefanos Cicipas.

Deveti teniser sveta slavio je u meču sa Danijelom Altmajerom kojeg je savladao rezultatom 6:3, 6:2, 6:7 (2), 6:4.

Prvi set dobio je uz brejk, dok je u drugom setu dva puta došao do brejka.

U trećem setu nije bilo brejkova, a u produžetku je Altmajer drugom set loptom produžio meč na još jedan set.

Cicipas je u poslednjoj deonici susreta imao brejk zaostatka, ali je uspeo da ga vrati, a zatim veže još jedan brejk kojim je meč priveo kraju.

On će se u trećem kolu sastati sa Sonegom ili Žengom.

Teme:   Karlos Alkaraz, Rolan Garos, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti