18/07/21 - 13:19h

PRAG: Nina bez titule u dublu

Srpska teniserka Nina Stojanović i Viktorija Kuzmova iz Slovačke poražene su u finalu dublova na WTA turniru u Pragu.

Stojanović/Kuzmova64
Buzkova/Hradecka76

ITF

U borbi za titulu prve favoritkinje poražene su od trećih nositelji i domaćih teniserki Marije Buzkove i Lucije Hradecke.

Duel je trajao sat vremena i 40 minuta, a Čehinje su slavile rezultatom 7:6 (7:3), 6:3.

U prvom setu pri rezultatu 5:4 Stojanović i Kuzmova imali su tri set lopte, ali nisu uspele da ih realizuju, da bi tri gema kasnije ovaj deo meča otišao u produžetak u kome su njihove rivalke iskoristile drugu set loptu.

Drugi set obeležili su brejkovi. Marija i Lusija napravile su ih četiri, a srpsko-slovenačka kombinacija uspela je dva vrati tri.

Čehinjama je ovo drugi zajednički WTA trofej u sezoni.

Teme:   Nina Stojanović, Teniserke, Turniri, Vesti