PONOVO “OBRNUO” IGRICU: Novak superiorno do četvrtog GS finala ove sezone!

Novak Đoković izborio je i četvrto finale grend slema ove sezone!

N. Đoković 667
B. Šelton326

NOVAK DJOKOVIC (SRB)

On je u meču polufinala US Opena savladao domaću uzdanicu Bena Šeltona sa 6:3, 6:2, 7:6 (7:4) nakon dva sata i 42 minuta provedenih na terenu.

• Ovo mu je deseto finale US Opena
  • Treći put u karijeri uspeo je da na sva četiri grend slema u sezoni stigne do finala. Prethodno je to uradio 2021. i 2015. godine.
  • Postao je najstariji finalista u istoriji US Opena.

Sjajno je Amerikanac igrao tokom celog turnira, ipak nije mogao da se izbori sa ovako spremim i rešenim Novakom.

TOK MEČA:

Agresivno su obojica ušli u meč. Bili su odlični na svojim servisima sve do šestog gema kada je Novak lako stigao do brejk lopte, realizovao je, a zatim bez izgubljenog poena i potvrdio. Gubitak servisa uzdrmalo je igru Šeltona, inače odličnog servera, a u devetom gemu suočio se sa četiri nove brejk lopte Đokovića, ali je ovoga puta uspeo da ih neutrališe. Ponovo se razigrao Amerikanac i u narednom gemu imao je priliku da ribrejkuje. Spasio je Novak tu loptu i set priveo kraju u svoju korist.

Na startu drugog seta došao je Srbin odmah do brejk lopte. Nije je realizovao, pa je novu priliku za to iskoristio četiri gema kasnije, da bi zatim, nakon dramatičnog gema, vezao još jedan brejk, a onda još ubedljivijim rezultatom dobio i ovaj set.

Najviše muke Amerikanac je zadao Novaku u trećem setu. Nakon što je i ovaj set otvorio brejkom, Šelton je uspeo da vrati servis i poravna na 4:4. Dva gema kasnije imao je set loptu, ali je srpski as uspeo da je spasi. Usledila je razmena brejkova i Đokovićeva propuštena šansa da pre taj-brejka završi meč.
U produžetku je stigao do 5:1, a neumorni Šelton smanjio je tu prednost na 5:4, međutim koliko god davao od sebe, nije bilo dovoljno da dođe do preokreta, pa je Novak novom meč loptom duel priveo kraju.

Za titulu će se boriti sa pobednikom duela između Karlosa Alkarasa i Danila Medvedeva koji ćete moći da pratite OVDE.

Teme:   Novak Djoković, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti