“Pao” Raonić, nek se spremi Zverev: Đoković u četvrtfinalu Australijan opena!

Dvanaesti put u karijeri Novak Đoković će igrati u četvrtfinalu Australijan opena!

N. Đoković7466
M. Raonić6614

Za svoje ukupno 48. grend slem četvrtfinale, 18. uzastopnu pobedu na Australijan openu i 300. grend slem pobedu, Novak Đoković savladao je Miloša Raonića iz Kanade.

U meču koji je trajao gotovo tri sata, Đoković je slavio sa 3:1 u setovima – 7:6, 4:6, 6:1, 6:4.

Naredni rival srpskog tenisera biće Nemac Aleksandar Zverev, koji je nešto ranije danas eliminisao Dušana Lajovića.

TOK MEČA:

Iako je bilo pitanja može li Novak da igra na svom maksimumu, u prvih desetak gemova srpski teniser igrao je bez problema. Tek je u desetom gemu pokazao prve znake povrede zadobijene u meču trećeg kola, ali je uprkos povremenim bolnim grimasama igrao na višem nivou od rivala. U regularnom toku ovog seta propustio je dve brejk šanse, a kako Raonić iste nije ni imao, set je završen u taj-brejku. Odigrali su 11 poena, a Novak je slavio sa 7:4.

Otežano se kretao i neke lopte nije mogao da stigne, ali je i u nastavku meča uspešno parirao rivalu, i više od toga. Dve propuštene prilike za brejk Đokovića Raonić je “kaznio” tako što mu je u petom gemu oduzeo servis. Poveo je sa 3:2, a stečenu prednost nije ispuštao sve do kraja seta koji je dobio sa 6.4.

U trećem delu susreta Đoković je bio furiozan. Samo šest poena izgubio je na svoj servis, a od tri šanse za brejk realizovao je dve, u četvrtom i šestom gemu za velikih 5:1. Servirao je za set i rutinski ga završio u svoju korist – 6.1.

Veliku borbu vodili su u trećem gemu četvrtog seta. Novak je imao dve šanse da povede sa 3:0, ali je posle sedam odigranih poena Raonić uspeo da ga spreči i smanji njegovo vođstvo na 2:1. U nastavku su igrali prilično izjednačeno, a do nove prilike da “prelomi” meč Đoković je došao u devetom gemu. Prve dve brejk šanse Raonić je spasao, ali je kod treće poslao lopticu pravo u mrežu i poklonio srpskom teniseru prednost od 5:4. Servirao je za meč, izgubio jedan poen i iskoristio prvu šansu da završi ovaj duel – 6:4.

Teme:   Australian Open, Grend Slem, Miloš Raonić, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti