AO: Lajović bez plasmana u četvrtfinale, Zverev čeka Novaka

Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale Australijan opena.

D. Lajović463
A. Zverev676

Source: Getty Images AsiaPac

Bolji od srpskog tenisera u meču osmine finala bio je šesti nosilac, Nemac Aleksandar Zverev.

Na terenu su proveli dva sata i 24 minuta, a Zverev je slavio sa 6:4, 7:6 (7:5), 6:3.

Naredni rival nemačkog tenisera biće bolji iz duela Novaka Đokovića i Miloša Raonića.

Lajoviću je ovo bio najbolji grend slem plasman još od Rolan Garosa 2014. godine.

TOK MEČA:

Lajović se već u prvom gemu suočio sa dve brejk lopte rivala, ali je sačuvao servis, da bi samo gem kasnije iskoristio prvu brejk šansu za vođstvo od 2:0. Nije dugo sačuvao prednost, pošto je samo nekoliko minuta ranije Zverev uzvratio ribrejkom, a ubrzo i poravnao rezultat. Do kraja seta viđene su samo još dve brejk šanse i obe je imao nemački teniser. Realizovao je jednu, u sedmom gemu, a stečena prednost donela mu je prvi set – 6:4.

Veliku borbu vodili su i u drugom delu meča. Lajović je sve vreme parirao bolje rangiranom rivalu, ali je Nemac bio bolji u ključnim momentima. Zverev je napravio prvi brejk za vođstvo od 6:5, ali u gemu u kom je servirao za set, srpski teniser je uzvratio i uveo meč u taj-brejk. U “trinaestom gemu” sreća je bila naklonjenija nemačkom teniseru, koji je slavio posle 12 poena i tri set lopte – 7:5.

U trećem setu sve je već bilo rutinski za Zvereva. Na svoj servis izgubio je svega tri poena, a od pet brejk lopti realizovao je jednu koja mu je bila sasvim dovoljna za trijumf. Poveo je sa 3:1, a prednost sačuvao do kraja – 6:3.

Teme:   Aleksandar Zverev, Australian Open, Dušan Lajović, Dušan Lajović, Grend Slem, Teniseri, Turniri, Vesti