Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa!

N. Đoković676
P. I. Erber464

Novak Djokovic

Najbolji teniser sveta je na startu turnira slavio u duelu sa domaćim igračem Pjerom Igom Erberom nakon dva i po sata igre rezultatom 6:4, 7:6 (3), 6:4.

U prvom setu sve vreme sigurno je servira, a brejk u trećem gemu bio mu je dovoljan da dobije ovaj deo meča.

Drugi set otvorio je brejkom, ali je Francuz odmah vratio servis. Dosta izjednačeni bili su u ovom setu koji je završen u taj-brejku u kojem je Novak iskoristio drugu set loptu.

Do kraja seta nije dozvolio Erberu više nijednu brejk loptu. U četvrtom gemu trećeg seta ispustio je dve brejk lopte, a set je prelomio u svoju korist na samom kraju prvom brejk/meč loptom.

Naredni rival biće mu Roberto Karbaljes Baena.

Teme:   Novak Đoković, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti