Novak u četvrtfinalu Vimbldona!

Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Vimbldona!

N. Đoković6466
T. Van Rajthoven2612

Treći teniser sveta nadigrao je Holanđanina Tima Van Rajthovena sa 6:2, 4:6, 6:1, 6:2, u duelu koji je trajao dva sata i 40 minuta.

Naredni protivnik biće mu Italijan Janik Siner koji je savladao Karlosa Alkaraza.

• Ovim je upisao 36. uzastupnu pobedu na Centralnom terenu turnira
  • Ovo mu je 83. pobeda na Vimbldonu i 13. četvrtfinale
  • Sada ima 25 vezanih pobeda na travi

TOK MEČA:

Prvi set prošao je već većih problema za Novaka. Već u drugom setu došao je do brejka, da bi u narednom gemu neutralisao dve brejk lopte rivala. U sedmom gemu još jednom je spasio servis, a zatim u sledećoj igri realizovao drugu brejk/set loptu.

U drugom setu obojica su bili sigurni na svom servisu sve do sedmog gema kada je Holanđanin napravio brejk. Tri gema kasnije uspedila je dramatična završnica seta. Novak je najpre spasio jednu set loptu protivnika, nakon čega je imao četiri priike da napravi brejk, ali ih je sve propustio. Ponovo je Tim došao do prednosti, a zatim je usledilo još jedno izjednačenje. On je uspeo da izbori i treću set loptu koju je ovoga puta i realizovao.

To nije uticalo na Novakovo samopouzdanje, pa je treći set otvorio furizno, vezavši dva brejka. Malo problema imao je u poslednjem gemu kada je propustio da realizuje tri brejk/set lopte, da bi novu priliku iskoristio u narednom gemu.

Četvrti set Đoković je startovao brejkom. Šest gemova kasnije iskoristio je još jednu brejk loptu, a zatim brzo završio meč u svoju korist.

Teme:   Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon