18/01/24 - 13:21h

Neočekivan poraz Runea na Australijan openu!

Osmi teniser sveta Holger Rune takmičenje na Australijan openu završio je u drugom kolu.

Neočekivan poraz Danac je doživeo od 122. tenisera svata Artura Kazoa, koji je prethodno eliminisao Lasla Đerea.

Nakon tri sata i 23 minuta igre, Kazo je slavio sa 3:1, po setovima 7:6 (4), 4:6, 6:4, 6:3.

U prvom setu obojica su sigurno servisali, pa se igrao taj-brejk u kojem je Kazo drugom set loptom došao do vođstva.

U drugom setu Rune je odmah napravio brejk i tu prednost držao do kraja za izjednačenje od 1:1.

Nije to pozitivno uticalo na njega da napravi preokret. U drugom setu nije imao nijednun brejk loptu, dok je Kazo set prelomio u svoju korist na samom kraju drugom brejk/set loptom.

Na početku četvrtog seta Francuz je došao do brejka. Imao je Rune priliku u osmom gemu da vrati servis, ali je nije iskoristio, pa je Artur drugom meč loptom završio duel.

Naredni rival Francuzu biće Talon Grikspor koji je bio bolji od Artura Fisa sa 3:6, 6:1, 7:5, 6:4.

Uspešan u drugom kolu bio je Grigor Dimitrov.

Buragin je slavio u duelu sa domaćim igračem Tanasijem Kokinakisom rezultatom 6:3, 6:2, 4:6, 6:4. Njegov sledeći protivnik biće Nuno Borges.

Teme:   Australian Open, Holger Rune, Teniseri, Turniri, Vesti