30/05/21 - 22:18h

Neki od najmlađih učesnika Rolan Garosa na koje treba obratiti pažnju

Dvojica su već zabeležili dobar rezultat na prošlogodišnjem Rolan Garosu, dvojici je ovo debitanski nastup u Parizu. U ponedeljak sva četvorica startuju ovogodišnje takmičenje, a mi ćemo pomno pratiti njihove rezultate. Pre toga, evo prilike da se bliže upoznate sa ovim mladim teniserima i, verujemo, budućim velikim zvezdama ovog sporta.

Lorenco Museti

Museti je svoju prvu pobedu nad teniserom iz TOP 10 zabeležio ove godine eliminisavši Dijega Švarcmana na turniru ATP 500 u Akapulku. Upravo u ovom gradu je plasmanom u polufinale napravio najbolji rezultat na turnirima ovog ranga.

Ovaj devetnaestogodišnjak ima osvojene dve titule na ITF turnirima i jednu sa čelendžera.

Italijan je skrenuo pažnju na sebe u Rimu prošle godine kada je, na svom debitantskom učešću na nekom Masters turniru, savladao grend slem šampiona Stena Vavrinku. Nakon toga zabeležio je još dve pobede i stigao do osmine finala.

76. teniseru sveta ovo će biti prvo učešće na grend slemu. Ove i prošle godine igrao je kvalifikacije za Australijan open, ali ih nije prošao.

U poslednje dve godine igrao je u dva juniorska grend slem finala – 2018. je izgubio u finalu US Opena, a godinu dana kasnije osvojio je Australijan open. Bio je i prvi junior sveta.

Karlos Alkaraz

Osamnaestogodišnji Španac ove godine je, nakon osvajanja turnira u Portugalu, ušao među društvo od još šest tenisera koji su uspeli da osvojene četiri ili više čelendžera do 18. godine.

Sva četiri trofeja 97. teniser sveta osvojio je na šljaci.

Takođe, posle ove titule, postao je peti najmlađi teniser koji je ušao u TOP 100, sa 18 godina i 19 dana.

Ima trofeje sa tri ITF turnira, a samo jedan nije na šljaci.

Na grend semovima debitovao je ove godine na Australijan openu kad je, nakon kvalifikacija, poražen u drugoj rundi. Prethodne sezone, u eliminisan je na startu kvalifikacija za Rolan Garos.

Njegov sunarodnik i jedan od najbolji tenisera svih vremena Rafael Nadal rekao je (nakon njihovog susreta u Madridu ove godine u kome je Rafa slavio sa 6:1, 6:2) da Alkaraz već sada igra na visokom nivou i da veruje da ga očekuje velika karijera.

Janik Siner

Source: Getty Images North America

Još jedna italijanska nada Janik Siner je imao odličan start sezone. Nakon što je prošlu godinu završio osvojivši svoj prvi ATP 250 trofej na turniru u Sofiji, na isti način započeo je ovu – pobedom u finalu ATP 250 turnira u Melburnu.

Dva meseca kasnije je na svom prvom učešću na Mastersu u Majamiju napravio fantastičan rezultat plasmanom u polufinale, pobedivši dvojicu tenisera iz TOP 20, Karena Hačanova i Roberta Bautistu Aguta.

Na Rolan Garosu debitovao je prošle godine i stigao čak do četvrtfinala pobedom nad tada sedmim igračem sveta Sašom Zverevim, da bi ga zatim izbacio Rafael Nadal.

2019. godine osvojio je trofej na #NextGen finalu, a iste godine proglašen je za ATP novajliju godine.

Najbolji rang na ATP ostvario je 17. maja ove godine kada je bio 17, na svetu, a trenutno je dve pozicije lošije rangiran.

Sebastijan Korda

Dvadesetogodišnji Amerikanac, sin Petra Korde, šampiona Australijan opena iz 1998. godine, je na pariskom grend slemu prvi put igrao prošle sezone. Stigao je do osmine finala, a kao i Janeka, i njega je eliminisao Nadal.

Pre toga, poražen je na startu US Opena i to mu je bilo prvo učešće na grend slemu.

Korda je imao odličnu uvertiru za Pariz – u subotu je na turniru u Parmi došao do svoje prve ATP titule u karijeri nakon čega je napredovao do 50. mesta i ranga karijere.

Ove godine igrao je četvrtfinale Mastersa u Majamiju do koga je došao svojom prvom pobedom nad TOP 10 teniserom, Dijegom Švarcmanom.

2018. godine osvojio je trofej na juniorskom Australijan openu.

Teme:   Janik Siner, Lorenco Museti, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti