Srpska teniserka Aleksandra Krunić poražena je na startu WTA turnira u Moskvi.

A. Krunić63
B. Pera76

Source: Pat Scala/Getty Images AsiaPac

Krunićeva je u glavni žreb stigla iz kvalifikacija, a porazila ju je takođe kvalifikantkinja, Amerikanka Bernarda Pera.

U meču koji je trajao sat vremena i 37 minuta, trenutno 100. igračica planete slavila je sa 2:0 u setovima – 7:6 (7:3), 6:3.

Aleksandra je u prvom setu gubila sa 0:3, uspela je da se vrati u meč, potom spasila čak pet set lopti rivalke i izborila se za taj-brejk, ali je u “trinaestom gemu” Pera realizovala šestu šansu i povela sa 1:0. Drugi deo susreta dobila je rutinski, sa dva brejka prednosti.

Pera će u drugom kolu igrati protiv četvrte nositeljke, Anastasije Pavljučenkove.

Turnir u Moskvi je iz serije WTA 500 i igra se za nagradni fond od 565,530 dolara. Za prvu nositeljku postavljena je Beloruskinja Arina Sabalenka, dok titulu osvojenu 2019. godine neče braniti Belinda Benčić iz Švajcarske.

Teme:   Aleksandra Krunić, Aleksandra Krunić, Teniserke, Turniri, Vesti