11/04/22 - 19:23h

MONTE KARLO: Siner preko Ćorića do drugog kola

Deveti favorit Masters turnira u Monte Karlu Janik Siner uspešno je započeo takmičenje.

Source: Getty Images North America

Italijan je u prvom kolu bio bolji od Borne Ćorića iz Hrvatske.

U meču koji je trajao dva sata i 23 minuta, Siner je slavio rezultatom 6:3, 2:6, 6:3.

U prvom setu 12. igrač planete napravio je dva brejka, da bi sa istom prednošću Ćorić dobio drugi set.

U drugom setu Siner je realizovao jednu brejk priliku. Imao je tri brejk/meč lopte u osmom gemu, ali ih je propustio, a onda u narednom gemu prvom meč loptom došao do pobede.

Naredni protivnik biće mu bolju iz duela Rusuvuori – Garin.

U drugo kolo takođe su se plasirali Argentinac Dijego Švarcman i Pablo Karenjo Busta iz Španije.

Dijego je posle tri sata igre eliminisao Karena Hačanova sa 6:7 (5:7), 6:3, 6:3, dok je Pablo nadigrao Sebastijana Baezu rezultatom 6:4, 4:6, 6:2.

Takmičenje je završio Sten Vavrinka.

Njega je eliminisao Aleksander Bublik sa 6:3, 5:7, 6:2.

• Hurkač – Delien

Teme:   Janik Siner, Masters u Monte Karlu, Pablo Karenjo-Busta, Stanislas Vavrinka, Teniseri, Turniri, Vesti