03/04/22 - 21:16h

Alkaraz je šampion Mastersa u Majamiju!

Mladi španski teniser Alkaraz došao je prve Masters titule u karijeri!

Osamnaestogodišnjak je u finalu Masters turnira u Majamiju savladao Kaspeda Ruda iz Norveške.

U meču koji je trajao sat vremena i 50 minuta, Alkaraz je slavio sa 2:0, po setovima 7:5, 6:4.

U prvom setu Kasper je došao do vođstva od 4:1, uz brejk prednosti, nakon čega je Karlos izjednačio, iskoristio dve brejk prilike i trećom set loptom priveo kraju ovaj deo susreta.

Španac je drugi set otvorio brejkom, da bi zatim vezao još jedan. Rud je odmah uspeo da vrati jedan servis, ali ne i da dođe do izjednačenja. Do kraja seta više nije bilo brejk šansi ni sa jedne strane. Poslednji gem Karlos je završio bez izgubljenog poena.

On je postao najmlađi šampion Majamija u istoriji.

Teme:   Karlos Alkaraz, Kasper Rud, Masters u Majamiju, Teniseri, Turniri, Vesti