12/04/22 - 14:46h

MONTE KARLO: Đere u drugom kolu

Srpski teniser Laslo Đere uspešno je započeo takmičenje na Masters turniru u Monte Karlu.

L. Đere666
M. Krasi472

Twitter/RioOpen

On je u prvom kolu bio bolji od “laki luzera” Maskima Krasija.

Nakon dva sata i 26 minuta igre, 62. igrač planete slavio je rezultatom 6:4, 6:7 (7:9), 6:2.

U prvom setu Laslo je sve vreme bio siguran na svom servisu, a u sedmom gemu iskoristio je jedinu brejk loptu u ovom delu meča.

U drugom setu Krasi je, posle sigurnog servisa, oduzeo servis Laslu, ali je Srbin odmah uspeo da ribrejkuje. U narednom gemu Krasi je imao tri brejk lopte, međutim ovog puta nije uspeo da ih realizuje. Više nije bilo brejk prilika ni sa jedne strane, pa se igrao produžetak u kome je Amerikanac u četvrtom pokušaju uspeo da uvede meč u treći set.

U trećem setu Laslo je oduzeo servis protivniku u šestom gemu, da bi dva gema kasnije iskoristio drugu brejk/meč loptu i došao do pobede.

Naredni protivnik biće mu 16. favorit Lorenco Sonego.

Teme:   Laslo Đere, Masters u Monte Karlu, Teniseri, Turniri, Vesti