MONTE KARLO: Đere rutinski do osmine finala, sledi Cicipas!

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u osminu finala Mastersa u Monte Karlu!

L. Đere66
L. Sonego44

On je sa rutinskih 2:0 u setovima, posle sat vremena i 40 minuta na terenu, eliminisao 26. igrača sveta, Italijana Lorenca Sonega – 6:4, 6:4.

Laslo je od starta vodio igru i uz dva brejka brzo je poveo sa 4:0 pre nego što je Italijan uspeo da prekine njegovu seriju. Do kraja seta Sonego je vratio jedan servis, ali više od toga nije mogao da učini, pa je srpski teniser sa 6:4 dobio prvi set. Drugi je rešio brejkom u devetom gemu. Poveo je sa 5:4, servirao za meč, spasio dve brejk lopte rivala i iskoristio prvu šansu za prolaz u osminu finala.

Sledeći protivnik biće mu treći nosilac i branilac trofeja, Grk Stefanos Cicipas.

Laslo je jedini srpski predstavnik u singlu na ovom turniru, nakon poraza Novaka Đokovića, Dušana Lajovića i Filipa Krajinovića.

Teme:   Laslo Đere, Laslo Đere, Masters, Masters u Monte Karlu, Teniseri, Turniri, Vesti