MAJAMI: Hurkač u svom prvom Masters finalu

Poljski teniser Hubert Hurkač plasirao se u finale Masters turnira u Majamiju.

Source: Getty Images Europe

On je do borbe za titulu došao pobedom nad četvrtim favoritom, Rusom Andrejom Rubljovim.

Njihov duel trajao je sat i po vremena, a Hurkač je slavio u dva seta – 6:3, 6:4.

U prvom setu Hubert je napravio dva brejka i došao do prednosti od 5:1 kada je imao priliku da završi ovaj deo meča, ali je propustio tri set lopte, dok je, sa druge strane, Rubljov realizovao drugu brejk loptu i smanjio prednost Poljaka. Hurkač je i u narednom gemu ima šansu da završi set, ali je ponovo propušta, pa bi u devetom gemu konačno iskoristio drugu set loptu.

Već na startu drugog seta Poljak je došao do brejka prednosti. Zadržao ju je do kraja duela i trećom mečom loptom trijumfovao, za svoje prvo Masters finale u karijeri.

Za titulu će se boriti sa mladim Italijanim Janikom Sinerom koji je bio bolji od Roberta Bautiste Aguta.

Teme:   Andrej Rubljev, Masters u Majamiju, Teniseri, Turniri, Vesti