07/05/21 - 17:46h

MADRID: Zverev šokirao Nadala, Tim u polufinalu

Španac Rafael Nadal poražen je u četvrtfinalu Mastersa u Madridu.

Source: FELIPE TRUEBA/Getty Images Europe

Bolji od trenutno drugog na svetu bio je Nemac Aleksandar Zverev, koji je do pobede stigao u dva seta.

Na terenu su proveli nešto manje od dva sata, a Zverev je bio bolji sa 6:4, 6:4.

U prvom delu susreta Španac je imao brejk prednosti i vođstvo od 4:2, ali je Nemac uz dva brejka potpuno preokrenuo rezultat. Drugi set Saša je dobio uz jedan oduzet servis španskog tenisera, dok Nadal nije imao čak ni priliku da uzvrati ribrejkom.

Naredni rival nemačkog tenisera biće Austrijanac Dominik Tim, treći nosilac.

On je sa 2:1 u četvrtfinalu izbacio Amerikanca Džona Iznera. Slavio je sa 3:6, 6:3, 6:4 posle sat vremena i 56 minuta tenisa.

Teme:   Aleksandar Zverev, Masters, Masters u Madridu, Rafael Nadal, Rafael Nadal, Teniseri, Turniri, Vesti