06/05/21 - 14:43h

MADRID: Tim u četvrtfinalu

Austrijski teniser Dominik Tim plasirao se u četvrtfinale Masters turnira u Madridu.

Source: Getty Images AsiaPac

Treći favorit je nakon nešto manje od dva sata provedenih na terenu savladao Aleksa De Minora iz Australije.

U prvom setu De Minor je odmah došao do brejka, ali je Tim pet gemova kasnije uspeo da napravi ribrejk. U drugom delu seta obojica su bili sigurni na svojim servisima, pa je ovaj deo meče rešen u taj-brejku u kome su i jedan i drugi imali priliku da dobiju set. Australijanac je propustio svoju jedinu priliku, dok je Tim realizovao drugu set loptu za rezultat od 9:7.

U drugom setu Dominik je napravio dva brejka, a De Minor je uspeo da vrati jedan. Nakon propuštene meč lopte u devetom gemu, Austrijanac je u narednom gemu iskoristio novu šanu i sa 6:4 dobio ovaj duel.

Protivnik u četvrtfinalu biće mu bolji iz susreta Andrej RubljovDžon Izner.

Pobedu u osmini finala zabeležio je i Aleksander Bublik iz Kazahstana.

On je nakon 76 minuta provedenih na terenu eliminisao Rusa Aslana Karaceva rezultatom od 6:4, 6:3.

44. igrač planete u narednoj rundi čeka pobednika duela Stefanos CicipasKasper Rud.

Teme:   Dominik Tim, Masters u Madridu, Teniseri, Turniri, Vesti