KRALJ OSTAO BEZ KRUNE: Đoković je u finalu Rolan Garosa!

Rolan Garos će dobiti novog šampiona!

N. Đoković3676
R. Nadal6362

Novak Đoković igraće u finalu Rolan Garosa, pošto je sa 3:1 u setovima izbacio prošlogodinjeg šampiona Rafaela Nadala!

U meču koji je trajao četiri sata i 13 minuta, Novak je do pobede stigao posle neverovatne borbe i preokreta – 3:6, 6:3, 7:6 (7:4), 6:2!

Postao je prvi igrač koji je porazio Nadala na šljaci, nakon što je španski teniser osvojio prvi set.

Tek treći poraz Španac je doživeo na Rolan Garosu, a danas je izbrojao drugi koji mu je naneo srpski teniser. Đoković će se boriti za svoj 19. grend slem trofej i drugi Rolan Garos, dok je Nadal ispao iz trke za 21. grend slem titulu i veliku 14. u Parizu.

Najbolji na svetu će u finalu igrati protiv Grka Stefanosa Cicipasa.

TOK MEČA:

Iako je Novak već u prvom gemu stigao do brejk šansi, Nadal je furiozno započeo duel. Đoković je svoje propustio, ali je španski teniser iskoristio – u drugom, pa u četvrtom gemu. Poveo je sa velikih 5:0 i tek je onda započela prava borba. Igrale su se duge razmene, fortuna je bila malo na jednoj, malo na drugoj strani, Novak je vratio jedan brejk, ali nije uspeo da poravna rezultat. Nadalu je trebalo čak sedam set lopti u tri gema da bi od 5:0 stigao do 6:3.

Borba nije jenjavala ni u nastavku. Prvi je do brejka stigao Đoković koji je poveo sa 2:0. Međutim, Španac je odmah uzvratio. Šesti i sedmi gem bili su ključni u ovom delu susreta. Novak je oduzeo servis rivala za 4:2, a onda posle najdužeg gema u ovom setu potvrdio prednost – 5:2. Nadal je rutinski osvojio još jedan gem, posle čega je najbolji teniser sveta realizovao prvu set loptu za 6:3 i 1:1.

Posle skoro dva sata borbe, počeo je tek treći set. Nakon dve propuštene brejk lopte, Novak je iskoristio treću i poveo sa 3:2. Nije uspeo da uveća vođstvo, pošto je posle još jednog neizvesnog gema Nadal poravnao rezultat. Usledio je novi brejk sprskog tenisera, a ovog puta ga je potvrdio i poveo sa 5:3. U gemu u kom je servirao za set, Đoković je ipustio servis. Iako se igralo više od sat vremena, rezultat na semaforu pokazivao je 5:5. Retki su bili poeni koji je bilo koji od njih dobio lagano – gledali smo svemirski tenis. Iako je Đoković imao dve prilike da to spreči, Nadal je dobio 11. gem i prešao u vođstvo. Ni taj-brejk nije bio ništa manje neizvestan, ali je Novak rešio da prekine seriju izgubljenih taj-brejkova na ovom turniru. Odigrano je 11 poena, a sa 7:4 Đoković je došao do 2:1 u setovima!

U četvrtom setu gledali smo furioznog Novaka Đokovića! Iako je set počeo sa 0:2, srpski teniser pokazao je zašto je najbolji na svetu, pa i u sred Pariza, protiv “kralja šljake”. Vezao je šest dobijenih gemova i poslao sebe u trku za 19. grend slem trofej!

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Rafael Nadal, Rafael Nadal, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti