KORAK DO SNA: Đoković u finalu US Opena!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković na korak je do Kalendarskog slema!

N. Đoković46646
A. Zverev62462

Source: Getty Images North America

Đoković se plasirao u finale US Opena pobedom nad Aleksandrom Zverevim iz Nemačke, trenutno četvrtim igračem sveta.

U meču koji je trajao nešto više od tri sata i 40 minuta, Novak je slavio sa 3:2 u setovima – 4:6, 6:2, 6:4, 4:6, 6:2.

• Novak će se boriti za svoj 21. grend slem trofej, čime bi postao rekorder po broju osvojenih
  • Samo jedna pobeda ga deli od toga da, uz Roda Lejvera, postane jedini igrač koji je u istoj godini osvojio sva četiri grend slema

Naredni rival biće mu Rus Danil Medvedev, koji je u polufinalu eliminisao Feliksa-Ože Alijasima iz Kanade.

TOK MEČA:

Obojica su sigurno ušla u meč i sve do sedmog gema nije bilo prilika za brejk. Do prve je stigao Zverev, ali nije uspeo da je realizuje. Dva gema kasnije stigao je do još jedne šanse da Đokoviću oduzme servis i ovog puta je to učinio. Poveo je sa 5:4, a onda servirao za set i posle trećeg pokušaja završio ga sa 6:4.

Bio je Nemac bolji igrač u prvih 38 minuta ovog meča, ali se već na startu drugog seta to promenilo. U drugom gemu Novak je stigao do prilike za brejk i već tada Zverev mu je vratio “poklon” iz prvog seta. Baš kao i Đoković u prvom delu meča, napravio je duplu servis grešku kod brejk lopte i njegov rival poveo je sa 2:0. Do kraja seta Novak je ispustio samo još pet poena na svoj servis, a u osmom gemu ponovo je napravio brejk i sa ubedljivih 6:2 poravnao na 1:1 u setovima.

Nastavio je srpski teniser u sjajnom ritmu, ali ni Nemac nije zaostajao. Igrali su sjajan tenis, posebno u odlučujućem, destom gemu. Novak je došao do tri vezane brejk/set lopte, a nakon što je propustio prvu odigrali su poen od čak 53 udarca koji je pripao Zverevu. Ipak, realizovao je najbolji na svetu treću priliku i poveo sa 2:1 – 6:4.

Sjajan tenis nastavili su da prikazuju i u četvrtom setu, a Saša Zverev nije imao nameru da posle izgubljena dva uzastopna seta “mahne belom zastavom”. Borio se za svaki poen, što mu se na kraju i isplatilo. Servis ga je dobro služio, nije dozvolio Novaku ni priliku za brejk, a sebi je obezbedio dve. Iskoristio je jednu, u trećem gemu, a rano stečena prednost donela mu je 2:2 u setovima – 6:4.

U peti set Novak je ušao furiozno. Za manje od 25 minuta napravio je dva brejka, ispustio samo šest poena i poveo sa velikih 5:0. Tek je tada Zverev osvojio prvi gem, a potom i zakomplikovao Đokoviću nešto što je delovalo da će biti lagana završnica. Sedmi gem igrao se gotovo duže od polovine ostatka seta. Odigrali su 11 poena, Nemac je imao pet šansi za brejk i na kraju uspeo da smanji prednost Đokovića na 5:2. Međutim, to je bilo sve što je uspeo da uradi. Novak je još jednim brejkom završio ovaj meč i stigao na korak do Kalendarskog slema.

Teme:   Aleksandar Zverev, Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti