29/07/22 - 13:59h

KICBIL: Lajović bio nadomak pobede, u polufinalu ipak Mušolić

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u polufinale ATP turnira u Kicbilu.

D. Lajović663
F. Mušolić276

Njega je nakon dva sata i 25 minuta igre izbacio dobitnik specijalne pozivnice Filip Mušolić i to preokretom – 2:6, 7:6 (7:5), 6:3.

Prvi set Dušan je dobio uz napravljena dva brejka.

U drugom setu imao je brejk i prednost od 5:3, ali je njegov protivnik uspeo da napravi izjednačenje. Imao je Mušolić dve brejk/set lopte u 12. gemu, ali ih nije realizovao, pa se igrao produžetak. U njemu je domaći teniser prvom meč loptom uveo meč u treću deonicu.

Treći set Filip je započeo brejkom. Sve vreme je čuvao tu prednost, da bi na kraju duela prvom brejk/meč loptom došao do pobede.

Austrijanac će se u polufinalu sastati sa Janikom Hanfmanom.

Teme:   ATP u Kicbilu, Dušan Lajović, Teniseri, Turniri, Vesti