Sedmi Vimbldon, 21. grend slem – Đoković odbranio trofej!

N. Kirjos6346

Srpski teniser odbranio je trofej koji je osvajao od 2018. godine!

U finalu je “pao” Australijanac Nik Kirjos, trenutno 40. igrač planete.

• Novaku je ovo sedmi Vimbldon, četvrti uzastopni
  • Osvojio je svoj 21. grend slem i približio se rekordu koji drži Rafael Nadal (22)
  • Novak Đoković na Centralnom terenu nije izgubio od 2013. godine i vezao je 39 pobeda

Na terenu su proveli nešto više od tri sata, a Đoković je do pobede stigao nakon četiri odigrana seta i preokreta – 4:6, 6:3, 6:4, 7:6 (7:3).

TOK MEČA:

U duelu su, kao što se i očekivalo, ušli prilično izjednačeni i sve do petog gema čuvali su servise. Kirjos je prvi stigao do brejk šansi, iskoristio je drugu za prednost od 3:2, a do kraja seta obojica su odlično servirali, pa Đoković nije ni imao priliku da uzvrati ribrejkom. Posle druge set lopte Australijanac je poveo sa 1:0 – 6:4.

Nešto drugačiju situaciju gledali smo u nastavku. Ovog puta prvi je do brejka stigao Đoković, koji je poveo sa 3:1. U gemu u kom je Novak servirao za set, Kirjos je imao velikih 40:0 i četiri brejk lopte, ali je srpski teniser vezao pet osvojenih poena i posle prve set lopte poravnao na 1:1 – 6:3.

Nastavili su sjajno i u trećem setu. Đoković je u prvom gemu propustio prilike da Niku oduzme servis, a nove je dobio tek u devetom. U pravom trenutku napravio je brejk, poveo sa 5:4, a onda sigurnim servis gemom prvi put na meču prešao u vođstvo u setovima – 6:4.

Četvrti set bio je najneizvesniji deo ovog susreta. Čitavih dvanaest gemova nije bilo ni prilike za brejk, ni sa jedne ni sa druge strane. Ušli su u taj-brejk, koji za razliku od regularnog dela seta nije bio toliko neizvestan. Novak je ekspresno poveo sa 6:1, a onda Kirjosu prepustio samo još dva poena pre nego što je završio ovaj susreta – 7:3.

Teme:   Grend Slem, Nik Kirjos, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon