KICBIL: Đere propustio pet meč lopti, ništa od novog finala

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira drugo finale zaredom.

L. Đere756
D. Tim677

Nakon što je prošle nedelje poražen u finalu turnira u Hamburgu, on je imao priliku da u Kicbilu dođe do novog finala, ali nažalost nije uspeo.

U polufinalnom meču njega je nakon velike borbe eliminisao nekada treći teniser sveta Dominik Tim.

Duel koji je trajao tri i po sata Austrijanac je dobio rezultatom 6:7 (3:7), 7:5, 7:6 (10:8).

U prvom setu ni jedan ni drugi nisu iskoristili svoje brejk šanse, pa se igrao produžetak u kojem je Laslo realizovao drugu set loptu.

Ravnopravni su bili i drugom setu, ali je brejk u 11. gemu presudio da ovaj deo susreta pripadne Timu.

Borba se nastavila i u trećem setu. Pošto je Laslo propustio da realizuje tri meč lopte u 12. gemu, pobednik je odlučen novim produžetkom. Tu je Srbin propustio još dve šanse, na šta je Tim imao odgovor, te je on iz drugog pokušaja došao do pobede.

Dominiku će protivnik u finalu biti Argentinac Sebastijan Baez. Ovo mu je prva borba za ATP titulu od 2020. godine i Završnog turnira.

Teme:   Vesti