KAKAV MEČ: Laslo u četiri taj-brejka do drugog kola Vimbldona!

Srpski teniser Laslo Đere zabeležio je pobedu na startu Vimbldona!

L. Đere6777
M. Krisi7666

Twitter/RioOpen

On je nakon velike borbe bio bolji od Amerikanca Maksima Krisija u četiri seta – 6:7 (5:7), 7:6 (7:3), 7:6 (10:8), 7:6 (9:7) nakon tri sata i 41 minuta.

Ovaj meč trebalo je da se odigra u sredu, ali je zbog kiše pomeren za dan kasnije. Takođe je bio prekinut zbog mraka, nakon čega je nastavljen na drugom terenu.

U prvom setu razmenili su po jedan brejka, pa se igrao prvi produžetak u kome je Krisi realizovao četvrtu set loptu.

Nije to pokolebala Đerea, kao ni to što je na startu drugog seta odmah izgubio servis. Vratio je brejk, a set je završen novim produžetkom u kome je sada Srbin iskoristio (prvu) set loptu.

Tokom celokupnog trećeg seta obojica su bili sigurni na svojim servisima. U taj-brejku su najpre i jedan i drugi ispustili set lopte, da bi Laslo, iz trećeg pokušaja, set rešio u svoju korist.

Ni u četvrtoj deonici susreta nije bilo prilika za brejk. Obojica tenisera igrali su hladne glave, a nijanse su odlučile. Prvi je Krisi došao do set lopte koju je ispustio. Zatim je Laslo propustio da realizuje svoju meč loptu, ali je, zahvaljujući duploj grešci Amerikanca, drugom meč loptom slavio u ovom duelu.

Naredni protivnik biće mu još jedan Amerikanac Ben Šeldon.

Teme:   Laslo Đere, Teniseri, Turniri, Vesti