KAKAV MEČ: Alkaraz savladao Đokovića za finale Madrida!

Novak Đoković poražen je u polufinalu Masters turnira u Madridu.

7
56
K. Alkaraz67
7

Bolji od prvog tenisera sveta bio je domaći igrač Karlos Alkaraz sa 6:7 (5:7), 7:5, 7:6 (7:5), nakon tri sata i 35 minuta provedenih na terenu.

• Novak je najstariji polufinalista u istoriji Madrida, a Alkaraz najmlađi
  • TOK MEČA:

Alkaraz je već na startu meča oduzeo servis Đokoviću, a Srbin je šest gemova kasnije uspeo da ga vrati. u 10. gemu Karlos je imao brejk/set loptu, ali nije uspeo da je realizuje. Ovaj deo meča završen je u produžetku u kome je Đoković realizovao četvrtu set loptu.

Tokom drugog seta obojica su propustili svoje šanse za brejka, da bi na samom kraju mladi Španac drugom brejk/set loptom uspeo da odvede meč u treću deonicu.

Alkaraz je imao šansu u trećem setu da pre taj-brejka završi meč u svoju korist, ali nije uspeo da realizuje brejk/meč loptu u desetom gemu, pa se po drugi put u ovom susretu igrao produžetak. U njemu je Španac drugom meč loptom došao do plasmana u finale Madrida.

U drugom polufinalu sastaju se Stefanos Cicipas i Aleksandar Zverev.

Teme:   Karlos Alkaraz, Masters u Madridu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti