N. Đoković6
6
H. Hurkač34

Đoković je u četvrtfinalu eliminisao 14. tenisera planete, Huberta Hurkača iz Poljske.

Na terenu su proveli sat vremena i 20 minuta, a Srbin je do pobede stigao u dva seta – 6:3, 6:4.

Sledeći rival najboljeg na svetu biće pobednik duela između Rafaela Nadala i Karlosa Alkaraza.

TOK MEČA:

Novak je meč startovao sigurnim servisom, da bi u drugom gemu iskoristio prvu brejk loptu kojom je i prelomio set u svoju korist, pošto do kraja više nije bilo brejk prilika ni sa jedne strane.

Novu brejk loptu imao je Srbin na startu drugog setu, ali je nije realizovao. U petom gemu pošlo mu je za rukom da oduzme servis rivala i povede sa 3:2, a nove šanse koje su ujedno bile i meč lopte imao je u devetom gemu. Nije ih iskoristio, pa je Poljak smanjio prednost na 5:4. Sigurnim servisima Novak je stigao do tri vezane meč lopte na svoj servis, a realizovao je drugu (ukupno četvrtu) za plasman u polufinale.

Teme:   Masters u Madridu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti