INDIJAN VELS: Kecmanović zaustavljen u četvrtfinalu

Srpski teniser Miomir Kecmanović poražen je u četvrtfinalu Masters turnria u Indijan Velsu.

M. Kecmanović661
T. Fric736

Miomir Kecmanović

Bolji od njega bio je domaći teniser Tejlor Fric sa 2:1, po setovima 7:6 (7:5), 3:6, 6:1, u meču koji je trajao dva sata.

U prvom setu obojica su propustili svoje prilike da dođu do brejka, pa se igrao produžetak u kome je Amerikanac realizovao prvu set loptu.

Drugi set Kecmanović je prelomio u osmom gemu kada je napravio brejk. U narednom gemu iskoristio je treću set loptu i izbario izjednačenje.

U odlučujućem delu meča Srbin je ostao bez snage. Sa druge strane, Fric je iskoristio dve brejk lopte. Poslednja tri gema Amerikanac je odigrao bez izgubljenog poena.

Miomiru je ovo treće učešće na Indijan Velsu, Prošle godine nije prošao prvo kolo, dok je 2019. godine takođe stigao do četvrtfinala.

Četvrtfinale Indijan Velsa mu je najbolji plasman na Masters turnirima u dosadašnjoj karijeri.

Fric će se u polufinalu sastati sa Andrejom Rubljovim.

Teme:   Masters u Indijan Vels, Miomir Kecmanović, Tejlor Fric, Teniseri, Turniri, Vesti