IV: Sjajni Kecmanović izbacio šestog na svetu!

M. Kecmanović666
M. Beretini474

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Srpski teniser je do četvrtfinala došao nakon pobede nad šestim igračem sveta, Mateom Beretinijem iz Italije.

U meču koji je trajao nešto više od dva i po sata, Kecmanović je trijumfovao sa 2:1 u setovima – 6:3, 6:7 (5:7), 6:4.

Sledeći rival biće mu 20. nosilac Tejlor Fric, a domaći teniser je u osmini finala eliminisao Aleksa de Minora iz Australije.

Miomir je trenutno 61. igrač planete, a plasman u četvrtfinale doneće mu povratak u najboljih 50 na svetu.

TOK MEČA:

Kecmanović je u četvrtom gemu stigao do prve brejk lopte i realizovao ju je za vođstvo od 3:1. Do kraja seta Italijan nije imao priliku da vrati servis, pa je srpski teniser do 1:0 u setovima došao sa rutinskih 6:4.

U prvih 12 gemova druge deonice viđena je samo jedna prilika za brejk, a imao ju je Miomir. Kako nije uspeo da je iskoristi, set je otišao u taj-brejk, odigrano je 12 poena, a Beretini je slavio posle samo jednog mini brejka – 7:5.

Prilično su izjednačeno igrali i u nastavku meča, a u prvih devet gemova obojica su propuštali prilike da rivalu oduzmu servis. Međutim, Kecmanović je u ključnom momentu, kada je Italijan servirao za ostanak u meču, napravio brejk koji mu je doneo plasman u četvrtfinale – 6:4.

Teme:   Masters, Masters u Indijan Vels, Miomir Kecmanović, Teniseri, Turniri, Vesti