22/07/22 - 16:28h

GŠTAD: Beretini protiv Tima u polufinalu

Italijan Mateo Beretini plasirao se u polufinale ATP turnira u Gštadu.

15. igrač planete slavio je u duelu sa Pedrom Martinezom posle dva sata i 18 minuta igre i to preokretom – 3:6, 7:6 (7:5), 6:1.

Prvi set Martinez je dobio uz brejk prednosti.

Drugi set prošao je bez brejkova, dok je u produžetku Mateo realizovao prvu set loptu.

Na startu treće deonice susreta Beretini je vezao ova brejka, da bi u poslednjem gemu prvom brejk/meč loptom završio susret u svoju korist.

Njegov protivnik u polufinalu biće Dominik Tim.

Austrijanac je nadigrao Huana Pabla Variljasa posle sat vremena i 47 minuta provedenih na terenu rezultatom 6:4, 6:3.

U prvom setu Tim je napravio dva brejka, dok je u drugom setu realizovao tri brejk prilike. Variljas je u ova dela meča vratio po jedan servis.

Teme:   ATP u Gštadu, Dominik Tim, Mateo Beretini, Teniseri, Turniri, Vesti