28/02/21 - 17:31h

Gofanu titula u Monpeljeu

Belgijski teniser David Gofan osvojio je titulu na ATP turniru u Monpeljeu.

15. igrač planete je za svoj peti ATP trofej u karijeri nadigrao dve pozicije bolje rangiranog Španca Roberta Bautistu Aguta.

U duelu koji je trajao nešto više od dva sata, Gofan je slavio nakon preokreta – 5:7, 6:4, 6:2.

U prvom setu prvi je do brejka došao Bautista, ali je Gofan uspeo da ga vrati. Pred sam kraj ovoj dela igre Španac je iskoristio još jednu brejk, a ujednom i set loptu.

Odmah na startu drugom seta Belgijanac je došao do brejka koji će mu i doneti izjednačenje na 1:1, pošto do kraja seta nije bilo brejk lopti ni sa jedne strane.

U trećoj deonici duela Gofan je realizovao dve brejk prilike i spasio tri brejk lopte, za pobedu u meču.

Teme:   Teniseri, Turniri, Vesti