Gof i Trevizan u polufinalu Rolan Garosa

Amerikanka Koko Gof i Martina Trevizan iz Italije zakazale su duel u polufinalu Rolan Garosa.

Source: Getty Images Europe

Martina, 56. teniserka sveta, u četvrtfinalu je bila bolja od 18. na WTA listi, Kanađanke Lejle Fernandez.

U duelu koji je trajao dva sata i 19 minuta, Trevizan je slavila sa 2:1, po setovima 6:2, 6:7 (3:7), 6:3.

U prvom setu je sve vreme sigurno servirala, dok je protivnici dva puta oduzela servis.

U drugom setu obe su napravile po dva brejka. Italijanka je imala priliku da meč završi u svoju korist bez igranja trećem seta, ali je propustila meč loptu. U taj-brejku Fernandez je došla do set lopte koju je realizovala.

U trećem setu napravila je tri brejka, a Kanađanka je uspela da vrati dva servisa, ali ne i da napravi preokret.

Martini je ovo najbolji grend slem rezultat u karijeri.

Do svog najboljeg grend slem rezultata došla je i Gof.

Ona je slavila u duelu sa sunarodnicom Sloan Stivens sa 7:5,

U prvom setu Koko je napravila dve brejka, a Stivens je jednom ribrejkovala.

Sloan je dobro započela drugi set odmah napravivši brejk, ali je Koko već u sledećem gemu vratila servis, a zatim vezala još dva brejka. U sedmom gemu Stivens je iskoristila novu brejk loptu, ali je na to mlađa Amerikanka odgovorila realizacijom druge brejk/meč lopte.

Teme:   Kori Gof, Rolan Garos, Teniserke, Turniri, Vesti