17/03/21 - 18:42h

DUBAI: Dušan bez četvrtfinala

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale ATP turnir u Dubaiju.

D. Lajović164
M. Fučovič646

Bolji od 11. favorita turnira bio je 44. igrač planete Marton Fučovič iz Mađarske.

U duelu koji je trajao sat vremena i 49 minuta, Fučovič je slavio sa 2:1 u setovima.

U prvom setu Mađar je oduzeo Dušanu dva servisa i ovaj deo igre dobio rezultatom od 6:1.

U drugom setu prvi je do brejka došao Lajović, ali je Marton uspeo da ga vrati. Ovaj deo meča srpski teniser prelomio je pred sam kraj kada je na servis rivala set priveo kraju rezultatom od 6:4.

Jedinu priliku za brejk u trećem setu imao je Fučovič. On je u petom gemu realizovao drugu brejk loptu i tu prednost zadržao do kraja seta koji je dobio rezultatom od 6:4.

Fučovič i Lajović prvi međusobni duel odigrali su prethodne nedelje na turniru u Dohi kada je takođe pobedu odneo Mađar.

Njegov naredni rival biće bolji iz duela Rubljov – Fric.

Za plasman u četvrtfinale bori se i Filip Krajinović, a njegov meč možete pratiti na Tenis Uživo u sredu od 19:45h.

Teme:   ATP u Dubaiju, Dušan Lajović, Teniseri, Turniri, Vesti