Đere po prvi put u drugom kolu Pariza!

Srpski teniser Laslo Đere uspešno je započeo takmičenje na Mastersu u Parizu.

M. Kecmanović664
T.M. Ečeveri 476

On je nakon dva sata i 41 minuta igre savladao dobitnika specijalne pozivnice Luk van Aša rezultatom 6:7 (6:8), 6:4, 6:4.

Odlično je Laslo ušao u meč i u prvom setu imao vođstvo od 5:2, međutim protivnik je uspeo da izjednači, a zatim i dođe do brejk lopte. Pošto ju je Đere spasio, set je ušao u produžetak u kojem je Francuz bio bolji drugom set loptom.

U drugom setu Van Aš je prvi došao do brejka, a nakon prednosti od 3:0 sada Laslo uspeva da izjednači. Vezao je dva brejka i u 10. gemu spasio brejk loptu rivala, a zatim izborio meč lopt i realizovao je.

U odlučujućoj deonici susreta obojica su sigurno servirali sve do osmom gema kada je Francuz ispustio tri brejk lopte, a odmah nakon toga Laslo pravi brejk koji mu je i doneo pobedu.

Ovo mu je prvi put da je prošao u drugo kolo Pariza. Dva puta nije prošao kvalifikacije, dok je u tri navrata takmičenje završio već na početku.