15/09/17 - 18:08h

Conga prejak za Lasla, 1:1 u Lilu

Žo Vilfred Conga je uspeo da donese svojoj reprezentaciji izjednačenje pobedom nad Laslom Đereom u tri seta.

L. Đere633
Ž.V. Conga766

(Foto: D. Perunicic, Tenis Uzivo)

Posle prvog dana polufinalnog meča između Francuske i Srbije na stadionu “Pjer Morua” u Lilu, rezultat je 1:1. Nakon sjajne pobede Dušana Lajovića nad Lukom Puijom, Laslo Đere nije uspeo da iznenadi favorizovanog Žoa Vilfreda Congu koji je slavio nakon dva sata i osam minuta igre.

Đere je imao svoju šansu u prvom setu, kada je napravio brejk i poveo sa 4:2, ali je Conga brzo uspeo da se vrati, a potom i dobije prvi set u taj-brejku (7:2).

Ispostavilo se da je to i prelomilo meč, pošto je Francuz zaigrao dosta bolje od rivala u nastavku. Ekspresno je poveo sa 3:0 i rutisnki zadržao prednost do kraja drugog seta.

Đere se držao do rezultata 3:3 u trećem setu, ali je onda Conga povezao tri gema koja su mu donela pobedu, iako su sva tri bila neizvesna i duga.

Dubl meč na programu je od 14.00, a planirano je da na teren izađu Erber/Mau i Zimonjić/Krajinović. Direktan prenos meča pratite na našem portalu.

Teme:   Dejvis Kup, Laslo Đere, Vesti, Žo-Vilfred Conga