17/02/21 - 13:55h

Cicipasov preokret protiv Nadala za polufinale Australijan opena!

Grčki teniser Stefanos Cicipas igraće u polufinalu Australijan opena!

Source: Getty Images Europe

U duelu koji je trajao četiri sata, Cicipas je u pet setova savladao drugog tenisera sveta Rafaela Nadala nakon preokreta – 3:6, 2:6, 7:6 (7:4), 6:4, 7:5.

TOK MEČA:

Na početku meča obojica su bili sigurni na svojim servisima. Do prve i jedine prilike za brejk u ovom delu meča došao je Nadal u osmom gemu. Iskoristi ju je, a nakon toga i rešio set u svoju korist.

Na startu drugog seta Rafa je odmah pravio brejk koji je ponovio četiri gema kasnije, a Grku nije dozvolio ni šansu da uzvrati, pa i ovaj deo igre pripada njemu.

Treći set odlučio je taj-brejk, pošto su ponovo obojica bili sigurni na svojim servisima koji su im donosili lake poene. U produžetku je Grk iskoristio drugu set loptu i smanjio prednost Nadala kome je to bio prvi izgubljeni set od početka turnira.

Četvrta deonica duela prošla je u dominaciji Cicipasa. Sada on nije dozvolio Špancu da dođe do brejk šanse, dok je on realizovao jednu od četiri brejk lopti i u devetom gemu prelomio set uvevši meč u peti set.

U petom setu ponovo se vodila dosta ravnopravna borba sa blagom prednošću Stefanosa. Bez brejk prilika sa obe strane bilo je do 11. gema kada je Cicipas bez izgubljenog poena oduzeo servis Nadalu. U narednom gemu Grk je najpre propustio da realizuje dve meč lopte, nakon čega je Rafa ima šansu da vrati servis. Uspeo je Cicipas da spasi brejk loptu,a onda i dođe do nove meč lopte koju je ovoga puta iskoristio i duel priveo kraju.

On je tek drugi teniser koji je protiv Nadala na nekom grend slemu sa 0:2 uspeo da napravi preokret i dobije meč.

Protivnik u polufinalu biće mu Rus Danil Medvedev.

Drugi polufinalni par su Novak Đoković i Aslan Karacev.

Teme:   Australian Open, Grend Slem, Rafael Nadal, Rafael Nadal, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti