N. Đoković6667
A. Zverev7246

zimbio.com

Đoković se u polufinale Australijan opena plasirao posle pobede nad sedmim igračem sveta, Aleksandrom Zverevim.

U susretu koji je trajao više od tri i po sata, srpski teniser slavio je posle velike borbe i preokreta – 6:7 (8:6), 6:2, 6:4, 7:6 (8:6).

Naredni rival biće mu čudo ovogodišnjeg turnira, dvadesetsedmogodišnji kvalifikant Aslan Karacev iz Rusije, koji igra svoj prvi turnir iz ATP kalendara.

• Kad god je prošao četvrtfinale Australijan opena, Đoković je osvajao trofej
  • Ovo je njegovo deveto polufinale u Melburn Parku, a 39. grend slem polufinale u karijeri

TOK MEČA:

Srpski teniser je već u prvom gemu izgubio servis, a sve do desetog nije imao priliku da ga vrati. U devetom gemu Zverev je došao do prve set lopte, ali je Novak odigrao na visokom nivou, uspešno se suočio sa istom, da bi gem kasnije vratio brejk i poravnao rezultat na 5:5. Potom je izborio taj-brejk, ali je u nekoliko navrata izgubio prednost, pa je Nemac posle 14 odigranih poena iskoristio treću set loptu.

U drugom delu meča kao da smo gledali i drugog Đokovića. Ekspresno je uz dva brejka poveo sa 4:0, a na svoj servis izgubio je samo tri poena u čitavom setu. Nije Nemac briljirao ni u svojim servis gemovima, osvojio je ukupno deset poena, a srpski teniser do izjednačenja u setovima stigao je sa rutinskih 6:2, posle samo 29 minuta igre.

Ponovne oscilacije u Đokovićevoj igri dovele su do toga da Zverev brzo stekne prednost od 3:0 u trećem setu. Imao je Nemac i vođstvo od 4:1, ali je nervozni Đoković uspeo da se izvuče i dođe do neverovatnog preokreta.

Vezao je pet dobijenih gemova, Zvereva ostavio na četvorci i sa 6:4 poveo sa 2:1 u setovima.

U četvrtom setu vodili su najveću borbu. Nemački teniser je uz mnogo muke uspeo da povede sa 3:0, iako je usput morao da se suoči sa dve brejk lopte Đokovića. U petom gemu Srbin je vratio rano izgubljen brejk, a potom i poravnao rezultat na 3:3. Tri brejk lopte i jednu šansu za set Zverev je ispustio u narednih šest gemova. Novak je izborio drugi taj-brejk u ovom susretu i posle 14 poena i dve meč lopte stigao do polufinala.

Teme:   Aleksandar Zverev, Australian Open, Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti