08/09/21 - 20:05h

Britanska senzacija u polufinalu US opena

150. teniserka sveta Ema Radukanu nastavlja svoj senzacionalan nastup na US openu.

Osamnaestogodišnja Britanka je na svom drugom učešću na nekom grend slem turniru došla do polufinala.

Ona je za plasman među četiri najbolje savladala 11. favoritkinju i šampionku Olimpijskih igara Belindu Benčić iz Švajcarske.

U duelu koji je trajao sat vremena i 25 minuta, Radukanu je slavila rezultatom 6:3, 6:4.

U prvom setu Belinda je odmah napravila brejk. Imala je prednost od 3:1, ali je Ema došla do preokreta, realizovala dve brejk lopte i dobila set. U drugom delu meča slavila je uz jedan brejk prednosti.

Rivalka u narednom meču biće joj bolja iz susreta Karoline Pliškove i Marije Sakari.

Ema se u glavni žreb turnira plasirala preko kvalifikacija, a do polufinala došla je bez izgubljenog seta.

Ona je postala prva kvalifikantkinja US opena koja je stigla do polufinala.

Teme:   Teniserke, Turniri, US Open, Vesti