12/02/23 - 17:37h

Benčić spasila meč lopte i slavila u Abu Dabiju, Potapovoj titula u Lincu

Deveta teniserka sveta Belinda Benčić osvojila je titulu na WTA turniru u Abu Dabiju.

Ona je u finalu bila bolja od Ljudmile Samsonove nakon dva sata i 48 minuta igre i to preokretom – 1:6, 7:6 (10:8), 6:4.

Prvi set Samsonova je dobila uz dva brejka prednosti. U drugom setu obe su napravile po jedan brejk, pa se igrao produžetak u kome je Benčić spasila tri meč lopte rivalke i svojom drugom set loptom uvela duel u treću deonicu.

U odlučujućem setu Belinda je realizovala dve brejk prilike, a Samsonova je jednom uspela da ribrejkuje.

Švajcarskoj teniserki ovo je sedma tiutla u karijeri, a druga ove sezone.

Na turniru u Lincu titulu je osvojila Anastasija Potapova.

Ruskinja je bila ubedljiva u duelu sa Hrvaticom Petrom Martić koju je savladala posle sat vremena i 18 minuta rezultatom 6:3, 6:1.

U prvom setu napravila je dva brejka, dok je njena protivnica uspela da realizuje jednu brejk priliku.

U drugom setu vezala je tri brejka i došla do druge titule u karijeri.

Teme:   Belinda Benčić, Teniserke, Turniri, Vesti