10, 22: Novak PONOVO pokorio Australiju!

Novak Đoković šampion je Australijan opena!

N. Đoković677
S. Cicipas366

On je u finalu takmičenja u Melburnu nadigrao Grka Stefanosa Cicipasa. U meču koji je trajao nešto manje od tri sata, srpski as slavio je sa 3:0 u setovima – 6:3, 7:6 (7:4), 7:6 (7:5).

Đoković je i dalje neporažen u finalima Australijan opena, a ukupno je došao do 22. grend slem trofeja, čime se na večnoj listi poravnao sa Rafaelom Nadalom.

• Novaku je ovo 22. grend slem trofej, čime se izjednačio sa Rafaelom Nadalom
  • Osvojio je 10. Australijan open iz isto toliko finala
  • Od ponedeljka će ponovo biti prvi na ATP rang listi
  • Ovo mu je 28. uzastopna pobeda na Australijan openu

Od ponedeljka će ponovo biti prvi igrač sveta, sa 7070 ATP poena.

TOK MEČA:

Đoković je odlično započeo meč – već u drugom gemu imao je priliku da rivalu oduzme servis, ali je ipak propustio dve šanse za brejk. Nastavio je u dobrom ritmu i do nove brejk lopte stigao dva gema kasnije. Ovog puta realizovao ju je, poveo sa 3:1, a prednost je sačuvao do kraja rutinski dobijenog prvog seta – 6:3.

U drugom setu gledali smo nešto neizvesniji tenis – brejk prilika nije bilo sve do 10. gema, kada je srpski teniser na Cicipasov servis imao šansu da završi meč. Međutim, propustio je meč loptu za 6:4, Cicipas je poravnao rezultat na 5:5, a onda su duel odveli u taj-brejk. Odigrano je 11 poena, od toga je bilo sedam mini-brejkova, a Đoković je sa 7:4 dobio drugi set.

Na startu trećeg seta Novak je ispustio servis, ali je već u sledećem gemu uzvratio ribrejkom. Nakon početne razmene brejkova obojica su čuvali svoje servis gemove, nije bilo čak ni šansi za brejk, pa smo drugi put na meču gledali taj-brejk. Novak ga je započeo furiozno, poveo je sa 5:0, ali je ubrzo Cicipas smanjio njegovu prednost na 5:3. Sa 6:3 došao je do tri meč lopte i uspeo je da realizuje tek treću – 7:5.

Teme:   Australian Open, Grend Slem, Novak Djoković, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti