25/05/21 - 15:50h

BELGRADE OPEN: Novak startovao pobedom

Najbolji svetski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Beogradu.

N. Đoković67
M. Morajn26

On je u svom prvom meču na ovom turniru nadigrao Nemca Matsa Morajna, trenutno 253. igrača planete sa 6:2, 7:6 (7:4) nakon sat vremena i 41 minuta provedenih na terenu.

Iako rezultatski izgleda rutinski, prvi set dobijen je tek nakon 39 minuta na terenu. Nemac je pružao snažan otpor srpskom teniseru, koji je ipak uspeo da se izbori za realizaciju dve brejk šanse koje su bile više nego dovoljne za trijumf u ovom delu meča.

U drugom setu Novak je napravio brejk u trećem gemu, a Mats ga je odmah vratio. Ista situacija desila se u 11. i 12. gemu kada je na Đokovićev brejk Nemac ponovo odgovorio ribrejkom, pa je set rešen u produžetku u kome je Novak iskoristio prvu meč loptu.

Naredni rival biće mu Argentinac Federiko Korija.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Beogradu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti